Sprzedaż i serwis agregatów prądotwórczych

Nowe generatory gazowe Cat CG170B

Nowe generatory gazowe Cat CG170B

in Aktualności, Kogeneracja - agregaty gazowe, Uncategorized

Agregaty prądotwórcze gazowe

Caterpillar ogłosił wprowadzenie dwóch nowych węzłów zasilania do linii agregatów prądotwórczych na gaz ziemny Cat CG170B. Dostępna teraz do zastosowań 50 Hz, 12-cylindrowa wersja Cat CG170B zapewnia moc ciągłą 1380 kW, podczas gdy jednostka 16-cylindrowa dostarcza 1840 kW. Odznaczają się tą samą trwałością i niezawodnością, jak pierwszy agregat prądotwórczy Cat CG170B w wersji 20-cylindrowej o mocy 2300 kW wprowadzony na rynek w 2019 r.

Agregaty prądotwórcze Cat CG170B oferują zwiększoną sprawność elektryczną dzięki kompaktowej konstrukcji, która zapewnia do 18% więcej mocy niż poprzednie rozwiązania Cat z zasilaniem gazowym o podobnych wymiarach.

Platformę Cat CG170B zaprojektowano z myślą o zapewnieniu doskonałej wydajności przy różnych paliwach gazowych, oferując doskonałą sprawność elektryczną wynoszącą 45,0% w przypadku gazu ziemnego i 43,6% w przypadku biogazu. Ta wszechstronność sprawia, że ​​te agregaty prądotwórcze są idealne do zastosowań komercyjnych, przemysłowych i użyteczności publicznej, a także systemów przetwarzania odpadów na energię w rolnictwie, przetwórstwie żywności i napojów, składowiskach odpadów i oczyszczalniach ścieków.

Wszystkie zespoły prądotwórcze Cat CG170B są wyposażone w system Total Plant and Energy Management (TPEM) firmy Caterpillar, który zapewnia kompleksową, zdalną, cyfrową kontrolę sprawności i wydajności w zastosowaniach jedno- i wielojednostkowych. System TPEM oferuje łatwy w użyciu interfejs, gromadzenie danych i inne elementy sterujące, które pomagają klientom w bardziej efektywnym zarządzaniu złożonymi aplikacjami do wytwarzania energii bez potrzeby stosowania oddzielnych interfejsów sterowania.

Ponadto agregaty prądotwórcze Cat CG170B zostały zaprojektowane z myślą o niezawodności i trwałości, oferując obniżone koszty eksploatacji dzięki niskiemu zużyciu oleju i wydłużonym okresom międzyserwisowym.

„Seria Cat CG170B to wszechstronna platforma wytwarzania energii, która jest inteligentna, kompaktowa, wydajna i trwała” — powiedział Bart Myers, dyrektor generalny firmy Caterpillar Large Electric Power Solutions. „Wprowadzenie tych dwóch nowych węzłów zasilających pozwala klientom precyzyjnie zaspokoić ich potrzeby dzięki mocy wyjściowej zaprojektowanej w celu zminimalizowania całkowitego kosztu eksploatacji”.

Możliwości kogeneracji firmy Caterpillar

Agregaty prądotwórcze Cat CG170B umożliwiają klientom obniżenie kosztów operacyjnych poprzez wdrożenie kogeneracyjnego układu kogeneracyjnego (CHP) lub układu kogeneracyjnego z chłodzeniem. Dzięki temu jednostki mogą jednocześnie dostarczać energię do obciążeń elektrycznych, a także energię cieplną i chłodzącą na potrzeby obiektu. Każdy silnik Cat zasilany gazem można skonfigurować specjalnie do obsługi procesów w zakładzie lub wymagań dotyczących ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC).

Zastosowania biogazu wykorzystują odnawialne źródła paliwa

Gazy będące produktami ubocznymi mogą być wychwytywane jako paliwo. Agregaty prądotwórcze Cat są zaprojektowane tak, aby radzić sobie z dużymi wahaniami zawartości metanu, typowymi dla operacji biogazowych.

Korzystając z zasobów biogazu za pomocą sprawdzonej technologii Caterpillar, wiele gałęzi przemysłu może uzyskać znaczne oszczędności w kosztach energii, jednocześnie zmniejszając emisje gazów cieplarnianych, odzyskując grunty potrzebne do oczyszczania ścieków organicznych oraz eliminując problemy związane z nieprzyjemnym zapachem i szkodnikami powodowanymi przez rozkład materiału organicznego.

źródło: Caterpillar

Części zamienne CAT / Caterpillar